Berries

Šaržu mākslinieka Bruno Baha darbu izstāde

08.01.2018 | Ināra Rumbina
First_page_22

Ķekavas novadpētniecības muzejā līdz 27. janvārim apskatāma B. Baha šaržu izstāde. Par sevi Bruno saka: " Man ir 31 gads. Esmu dzimis Bauskā. Mācījies Bauskas mākslas skolā, pēc izglītības - produktu dizaineris (augstākā/ RTU) un vizuālās mākslas skolotājs. Patlaban strādāju Bauskas Valsts ģimnāzijā, pasniedzu vizuālo mākslu. Bet brīvajā laikā  -  zīmēju dāvanas  - cilvēku sejas un karikatūras dažādiem projektiem. Esmu satura izstrādes eksperts jaunajā kompetenču projektā ""Skola 2030".

Tā īsti cilvēku zīmēšanai esmu pievērsies, mācoties vidusskolā, kad sāku stundās zīmēt savus skolotājus un klasesbiedrus. Kopš 2003. gada pašmācības ceļā esmu apguvis cilvēku zīmēšanas prasmi - portretēšanu, un vēlāk -  2009. gadā - atklāju šarža stilu, kas nu kļuvis par iemīļotāko zīmēšanas izpausmi.

Kopskaitā gan uz lapām, gan pasākumos sazīmēti ļoti daudzi simti seju. Zīmēšana ir mana sapņu profesija, kurā man pazūd laiks, apstājas domas un jūtos tik ļoti laimīgs. ZĪmēšana man ir saruna ar sevi, kurā sevi izaicinu, pārbaudu, kritizēju un motivēju. Brīdī, kad zīmēju, es kļūstu par tādu kā atkarīgo - es nespēju apstāties, to daru vien tad, kad darbs ir pabeigts vai sākas veģetatīvā distonija no pārslodzes. Elpa apstājas, prāts koncentrējas un visa enerģija tiek veltīta rokai, pirkstiem, zīmuļa turēšanai.

Līnijas vienmēr spēs izteikt vairāk kā vārdi, tādēļ ielieku ļoti daudz mīlestības, lai mani zīmējumi patiktu un sagādātu gandarījumu arī man pašam." 

Bruno Bahs

mājas lapa www.brunobahs.com  

Foto

Komentāri