Berries

Ogres tautas teātra izrāde : Moljērs "Skapēna blēdības"

12.10.2015 | Rūta Treija
First_page_skapena_bledibas_ott_7__1_

24.oktobrī plkst. 18.00, Daugmales multifunkcionālajā centrā

Ogres Tautas Teātra izrāde : 
Moljērs "Skapēna blēdības"

Skapēna blēdības
Pirmizrāde 2013. gada 29. decembrī
Ieeja bez maksas

Dižā Moljēra komēdija sarakstīta 1671. gadā un daudzu gadu gaitā spēlēta uz visdažādākajām skatuvēm – gan ar nosaukumu “Skapēna nedarbi”, gan Ēvalda Valtera tulkojumā - “Skapēna blēdības”.
Lūk, tieši šim vārdam BLĒDĪBAS mēs gribam pievērst jūsu uzmanību. Moljēra varonis par sevi saka: “No debesīm es esmu saņēmis visievērojamāko talantu, ko vulgāri mēdz apzīmēt ar vārdu BLĒDIS...”. Talants un no debesīm dots? Vai tad blēdīties nav slikti un kādu apmuļķot nav nosodāma rīcība? Bet ir taču blēži, kas iemantojuši pasaules slavu – kaut vai tas džeks, kurš “uzsita gaisā” Eifeļa torni. Vai mums nešķiet simpātiski arī kino varoņi, kas veikli apzog bankas vai muzejus? Un vai tad paši mēs visu darām godīgi? Un, ja izdodas kaut ko dabūt vai nokārtot ne īpaši godīgā ceļā, vai tādēļ mēs jau būtu blēži? Un, visbeidzot, vai bez blēdīšanās var dzīvot - un izdzīvot? Un, galu galā, ko lai dara cilvēks, kam ir talants, bet, diemžēl - ne pianista vai operdziedātāja? Un, pie tam, ja viņa talants ir citiem tik ļoti nepieciešams!
Bet tagad - esiet laipni gaidīti Neapolē! (Tikai atcerieties – nekādā gadījumā naudu un dokumentus neatstājiet viesnīcā, bet nēsājiet vienmēr līdzi, zagļiem grūti pieejamās vietās!)

Režisors - Jānis Kaijaks, kostīmi - Ilze Kupča, horeogrāfija - Dace Jonele, vokālā pedagoģe - Ilze Miezere, gaisma - Jānis Aperāns, skaņa - Ēriks Evelons.

Lomās: 
Argants – Jānis Peismalietis; 
Žeronts – Guntars Arājs; 
Oktavs – Edijs Čibels; 
Leandrs – Ernests Greizis; 
Zerbineta – Anita Saukane vai Margarita Sabļina; 
Hiacinte – Maija Jeremičeva vai Dace Velberga; 
Skapēns – Guntis Kolbergs; 
Silvestrs – Juris Gasparovičs; 
Nerina – Evija Kļaviņa;
Karls – Reinis Miezers.
Neapoles ļaudis – Ilze Gasparoviča, Daiga Krūmiņa, Astra Kolberga, Anita Saukane vai Margarita Sabļina, Maija Jeremičeva vai Dace Velberga, Kalvis Kravalis, Jānis Hanzens, Oskars Mikanovskis, Kristaps Arājs.
Amerikas tūriste – Lauma Straume

Izrādē skan R. Karosones dziesmas un “O Sole Mio” (akordeona solo V. Zilveris).

Komentāri