Berries

Magones uzziedējušas

17.02.2017 | Vita Priede
First_page_magones

Tas sākās 2016.gada septembrī - ar nelielu afišu pie Katlakalna Tautas nama, uz kuras bija rakstīts: “Ja esi dziedāt griboša un varoša un spēj noticēt sapnim, ka no dziedošas interešu grupas var izaugt sieviešu koris, nāc uz pirmo tikšanos!” “Kāpēc ne?” tā nodomāja 24 dāmas, atnāca, iepazinās, sasmaidījās un sāka dziedāt Katlakalna Tautas namā trešdienu vakaros. Drīz vien sākām sevi dēvēt par sieviešu kori “Magone”.

            Korī esam sapulcējušās dažādas kā pļavu ziedi – dažas no mums pēdējo reizi ir dziedājušas skolas korī, dažas - tikai pie mašīnas stūres vai dušā, pāris no mums ir beigušas mūzikas skolu, bet mums visām kopā šis koris ir jauns izaicinājums. Tā tas ir arī diriģentei Baibai, kura 16 gadus veiksmīgi vadīja sieviešu kori “Jūsma” Madonas pusē, bet tagad apņēmusies no jauna izauklēt sieviešu kori Katlakalnā.

            Katlakalns ir tradīcijām bagāta vieta, tāpēc ar satraukumu un reizē arī ar lepnumu gaidījām mūsu pirmo uzstāšanos kopā ar citiem Tautas nama amatiermākslas kolektīviem Latvijas Valsts svētkos. Tas notika tikai nedaudz vairāk kā mēnesi pēc kora dibināšanas. Lai arī apzinājāmies, ka mums ļoti, ļoti daudz jāstrādā un jāmācās, bijām gandarītas par īsajā laika sprīdī paveikto.

            Arī šobrīd mums nākas ļoti cītīgi mācīties dziedātprasmi, savstarpēju sadziedāšanos un saklausīšanos, un apgūt jaunu repertuāru, jo tuvojas Dziesmu svētku skate. Taču šī saspringtā situācijā motivē mūs nezaudēt tempu. Mēģinājumos dažreiz pārsteigtas skatāmies sarežģītajās svētku dziesmu notīs, dažreiz grūtības pārvaram jokojot, jo mūsu diriģente apvieno dziedāt mācīšanu ar humoru. Mums šķiet, ka galvenais ir tas, lai mēs kopā labi justos un labi pavadītu laiku.

            Janvārī kopā ar Tautas nama dejotājiem iepriecinājām senioru kluba “Vecie draugi” biedrus, bet februāra sākumā bijām savā pirmajā izbraukuma koncertā uz grezno Vecpiebalgas muižu, kur iepazināmies ar diviem citiem koru kolektīviem: muižas saimniecēm – vietējo sieviešu kori, un ar mūsu pašu novadniekiem  - vīru kori “Ķekava”.Šie koncerti bija ļoti vērtīgi, lai tiktu trenēta mūsu uzstāšanās pieredze.

            Šobrīd strādājam ne tikai pie savas dziedātprasmes, bet arī pie sava vizuālā tēla, jo kopā ar tērpu mākslinieci Daigu Latkovsku apkopojam idejas, lai varētu tapt skaistas kora “Magone” koncertkleitas.

Februāra beigās mūs gaida ciemos Kultūras un atpūtas centra “Imanta” jauktais koris “Namejs”, bet martā piedalīsimies Pierīgas Koru apriņķa sieviešu koru kopmēģinājumā un, protams, arī koru skatē.

Ja Katlakalna apkārtnē ir vēl kādas dziedātgribošas meitenes, dāmas, kundzes, jaunkundzes – esiet gaidītas mūsu pulkā! Nevajag baidīties un kautrēties – redzēsiet pašas, ka mūsu kolektīvā ir ļoti viegli iejusties!

Tiekamies koncertos! 

 

 

Ieva Urtāne

Sieviešu kora “Magone” prezidente

 

Komentāri

Comment_thumb_daina_zozula

Daina Marija Zozuļa 18.02.2017
0

Baiba! Ar prezidenti Ievu Jums ir super paveicies! Visām dziedošajām MAGONĪTĒM veselību un nenogurstošu dzīves prieku! Kā man patīk kora nosaukums!Lielajos svētkos redzu Jūs visas košos tautas tērpos!!! Burvīgi, ka Katlakalnā ir izveidojies tik cerīgs koris. Ir vērts padomāt par Katlakalna tautas nama pārtapšanu skaistā kultūras centrā. To arī visiem Katlakalniešiem no sirds novēlu!

Atbildēt