Berries

Lasītāju klubiņa tikšanās Baložu bibliotēkā

06.11.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_big_img880

Kārtējā ikmēneša tikšanās reizē novembrī Lasītāju klubiņā apspriedām rakstnieces Maijas Krekles  darbus. Latviešu rakstniecībā un lasītāju vidē labi zināmā Maija Krekle sarakstījusi sešus romānus, t. sk., vienu biogrāfisko – par Austru Skujiņu, un trīs kultūrvēsturisku eseju grāmatas par latviešu rakstnieku dzīves un meklējumu paradoksiem. Jaunākais romāns “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību”.

Kā izteicās lasītāji, autorei ir laba valoda, viņa prot savos darbos veidot raitus, saistošus sižetus, un darbi ir viegli lasāmi.

Ilgāk sarunās pakavējāmies pie jaunākā darba “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību”. Romāns ir versija par izcilā latviešu komponista likteni un nelaimīgo mīlestību, kas balstīta uz draugu un laikabiedru atmiņām, vēstulēm, piezīmēm, un ataino latviešu inteliģences dzīvi pagājušā gadsimta sākumā. Tā lappusēs darbojas arī Rainis un Aspazija, Jānis Poruks, Rūdolfs Blaumanis, Edvarts Virza, tulkotāja Marija Stalbova-Eglīte un rakstnieks, latviešu dekadentu vadonis Viktors Eglītis, tomēr stāstījuma centrā ir Emīla Dārziņa dzīves ceļš, kurā tiek zaudēta gan mīlestība, gan draudzība, gan arī sacerētā mūzika. Emīls Dārziņš ir pats mīlētākais no mūzikas klasiķiem, skaņu burvis, kura sacerējumi rod atbalsi katra latvieša sirdī. Viņš bija cilvēks, kurā savienojās traģiski neparasta mākslinieka dvēsele un brīžam vieglprātīgi bērnišķa uzvedība.

Maija Krekle atzīst: "Izlasot grāmatu, varbūt no Dārziņa tēla nobirs zelta putekļi, bet es ļoti vēlētos, lai viņš kļūtu lasītājiem par mīļu un tuvu cilvēku, kura traģiskās dvēseles neremdināmā sāpe būtu sajūtama aiz nebēdnīgā vieglprāša maskas."

Pēc Lasītāja klubiņa dalībnieku domām “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību” ir Maijas Krekles labākais darbs.

 Nākamā tikšanās reize 3.decembrī, kad dalīsimies domās par latviešu literatūras klasiķa Andreja Upīša daiļradi.

Gaidām visus interesentus!

Dainuvīte Markelova

Baložu pilsētas bibliotēkas vadītāja

Komentāri