Berries

Katlakalnā viesosies argentīniešu dziesminieks Esteban Taubas

11.02.2019 | Saule Gunta
First_page_argentina-maza

Pirmdien, 2019.gada 25.februārī plkst. 19.00 Katlakalna Tautas namā Muzikālā kafejnīca.

RADOŠAIS vakars ar argentīniešu dziesminieku, ģitāristu un komponists ESTEBAN TAUBAS

 Tas ir mazliet īpašs un tāls stāsts, kas argentīniešu puisi saista ar Latviju. Viss sākās pirms 23 gadiem, kad Esteban Alejandro Taubas ieradās Latvijā, nonāca jūras un vēju pilsētā Liepājā un gadu pavadīja tur. Mācījās Liepājas 6.vidusskolā veselu gadu. Latvija un jo īpaši Liepāja un Grobiņa, kur ģimenē Estebans dzīvoja sirdī ir glabājusies visu šo laiku. Bet Argentīna ir tik tālu... No Latvijas tā ir viena no tālākām zemēm. Tāpēc vajadzēja paiet 23 gadiem, lai atgriešanās notiktu. Šai ziemā, gadalaikā, kas nepavisam nav atblstošs Argentīnas klimatam, Esteban viesoeis Latvijā. Vairāk kā mēnesī viņš būs no Argntīnas vasaras. Nonācis Latvijas ziemā. Jā, Argentīna taču ir zemeslodes otrā pusē ekvatoram, “kur zeme griežas uz otru pusi”... - šis, protams, joks, bet citādi, patiešām, Argentīnā ir ne tikai vienkārši silts, bet arī vasara patlaban.

 Bet Esteban Taubas, argentīniešu mūziķis –dziesminieks, ģitārists, dziedātājs, mūzikas skolotājs, kordiriģents, ciemosies Eiropā. Viņa ceļojums jau ir sācies Eirpoas dienvidos. Bet koncerti paredzēti arī Oslo. Un visvairāk un vsilgāo laiku Esteban pavadīs Latvijā un koncertēs vairākās vietās Rīgā, Katlakalnā un Liepājā. Jā, arī Katlakalns ir to izredzēto vietu vidū, kur Esteban iegriezīsies un sildīs mūs ar karstajiem argentīņu ritmiem.

 Viņš dzimis un joprojām dzīvo Konkordijā (Concordia, Entre Ríos, Argentina), kur arī studējis La Platas Nacionālajā universitātē (Universidad Nacional de La Plata, UNLP ). Kā mūziķis – ģitārists un dziedātājs, piedalījies vairākos muzikālos projektos, sadarbojies ar mūziķiem un spēlējis Argentīnā, Urugvajā un Brazīlijā. 2017.gadā Argentīnas konsulāta atbalstītā projektā viesojies un spēlējis Hamburgā (Vācijā).

 2010.gadā dibinājis grupu Tapeku'a, ar kuru kopā izdevis mūzikas albumu Y (Ūdens). Tajā ietvertas gan paša Esteban kompozīcjas, gan arī tradicionālas dziesmas un melodijas no Litorālas novada robežapvidus starp Argentīnu, Urugvaju un Brazīliju. Grupa spējējusi daudzviet un savulik bija ļoti populāra un atzīta ne tikai Brazīlijā, bet arī Čīlē un citur. Šobrīd Esteban Taubas ir daļa no dueta Esteban-Echeverria, jaunas muzikālas apvienības, kura ir ceļā uz savu pirmo albumu.

 Līdztekus nelielu ansambļu un solo muzicēšanai Esteban Taubas ir kordiriģents un asistents vairākos universitātes un citos vietējos koros. Kā arī profesors Universidad Autónoma de Entre Ríos Humanitārajā nodalā, Mūzikas katedrā.

 Sasildīties, klausīties un satikt Esteban Taubas varēsiet Katlakanā – parunāt par mūziku, kura radusies sen un elpo cauri gadu simtiem, dzimst mūsdienās, dzīvo un skan 21.gadsimtā!

 

 

 

 

Komentāri