Berries

Jūlija Bulikina un šarži

09.07.2019 | Ināra Rumbina
First_page_jbulikinasharzzi_005

Šaržu varbūt varētu nosaukt par portretu, kurā tiek akcentēta kāda personībai raksturīga iezīme vai žests, kuram svarīgas ir dažādas ar portretējamo saistītas detaļas, humors, bet zīmējuma līnija ir viegla un precīza. Bieži vien šaržu mēs  apzīmējam ar vārdu - draudzīgs.

Šādi sirsnīgi un draudzīgi šarži šobrīd ir apskatāmi Ķekavas novadpētniecības muzejā un to autore ir Jūlija Bulikina. Viņa ir dzimusi Rīgā mākslinieku ģimenē. Māte Ludmila Bulikina ir strādājusi grāmatu grafikas jomā un ir  pazīstama karikatūriste ne tikai žurnālā „Dadzis”, bet arī citos preses izdevumos, tēvs Aleksandrs Bulikins – dizainers un ilgstoši darbojies reklāmas jomā.

Izglītību Jūlija ieguva Jaņa Rozentāla mākslas skolā un Latvijas Mākslas Akadēmijā Grafikas nodaļā.

Viņa ir sadarbojusies ar Latvijas avīzēm un izdevniecībām – “Lilit”, “Santa”, "Бизнес.LV”, "Суббота", “Sestdiena”, B&B”, “Mode Fashion”, ”Sieviete”, “Dadzis”. Zīmējusi karikatūras, bet pašlaik vairāk pievērsusies šaržiem.

Jūlijas darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Krievijā, Francijā. Izstādē aplūkojami 47 viņas darbi, no kuriem 14 ir muzeja krājumā.

Aicinām uzizstādi līdz 27. jūlijam

www.bulikina-art.lv 

 

Foto

Komentāri