Berries

Jaunums - bezmaksas e-grāmatu bibliotēka

09.01.2019 | Rasma Dombrovska
First_page_e_gramatas

No 2019. gada 6. janvāra pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem visā Latvijā, tostarp arī Ķekavas novadā, tiek piedāvāts jauns pakalpojums “3td e-GRĀMATU bibliotēka”, kas sniedz iespēju bez maksas lasīt latviešu autoru e-grāmatas tiešsaistē savā mobilajā ierīcē vai datorā. Šobrīd lasīšanai tiek piedāvāti vairāk nekā simt apgāda “Zvaigzne ABC” izdevumi – latviešu literatūras klasika un atzinību iemantojuši mūsdienu autoru darbi. Ķekavas novadā pakalpojums ir pieejams Ķekavas novada publisko bibliotēku reģistrētiem lietotājiem.

Pakalpojumu “3td e-GRĀMATU bibliotēka” sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC” nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs un SIA “Tieto Latvija”. Tā ir iespēja tīmekļa vietnē www.3td.lv bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē, izmantojot savu mobilo ierīci (tālruni, planšetdatoru) vai datoru. Pakalpojums ir pieejams TIKAI reģistrētiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem, kuriem ir izveidots lietotāja konts bibliotēkas elektroniskā kataloga izmantošanai (bibliotēkā izsniegts lietotājvārds un parole). Ja lietotājam nav izveidots konts vai piekļuves dati ir nozaudēti, ir jāvēršas bibliotēkā to saņemšanai vai atjaunošanai.

Kā reģistrēties un izmantot 3td e-GRĀMATU bibliotēku

Šobrīd vietnē “3td e-GRĀMATU bibliotēka” lasītājiem tiek piedāvāti vairāk nekā simt apgāda “Zvaigzne ABC” izdevumi, no kuriem lielākā daļa ir daiļliteratūras darbi. Starp tiem ir gan latviešu literatūras klasika (Apsīšu Jēkabs, Jānis Ezeriņš u.c.), gan mūsdienu autoru darbi, kuri iemantojuši lasītāju atzinību, tai skaitā Vladimira Kaijaka “Enijas bize”, “Zem Marsa debesīm”, “Nārbuļu dēli” un “Mantinieki”, kas ir pamatā populārajam televīzijas seriālam “Likteņa līdumnieki”, tāpat kinorežisora Aivara Freimaņa “Katls”, Ingunas Baueres biogrāfiskie romāni, latviešu fantāzijas un detektīvžanra sacerējumi un pat daudz apspriestie Karīnas Račko romāni "Debesis pelnos" un "Saplēstās mežģīnes" ir šo 114 grāmatu skaitā.

Katras e-grāmatas lasīšanai paredzētais termiņš ir divas nedēļas, pēc tam grāmata lasītājam vairs nav pieejama. Katru grāmatu var izņemt lasīšanai tikai vienu reizi, tādēļ, pirms spiest pogu “lasīt”, ieteicams iepazīties ar grāmatas ieskatu, lai izlemtu, vai tiešām gribat lasīt attiecīgo izdevumu un vai vēlaties sākt tieši tagad. Jāņem vērā, ka vienlaikus lasītājs var saņemt lasīšanai ne vairāk kā divas e-grāmatas. Tāpat jāatceras, ka e-grāmatu lasīšana nebūs pieejama, ja lasītājs ir parādnieks savā bibliotēkā un nav savlaicīgi atdevis visas uz mājām paņemtās grāmatas.

Neskaidrību gadījumā sazinieties ar savu bibliotēku.

Lasiet paši un izglītojiet savus skolēnus, iepazīstiet daudzšķautņaino latviešu literatūru!

Komentāri