Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

06.09.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img892

Rudeni iesākot, Baložu bibliotēka piedāvā plašu jaunu grāmatu klāstu!

Vācu vēsturnieka, profesora Mihaela Norta grāmata "Baltijas jūras reģiona vēsture. Tirdzniecība un kultūras” par Baltijas jūras telpu, kura bija un ir savstarpēju auglīgu apmaiņas attiecību zona. Šeit kopā dzīvoja ģermāņi, slāvi, balti un somi, formējās organizācijas, piemēram, Hanza. Pārnacionālas kultūras, piemēram, nīderlandiešu, 16.–17.gadsimtā ietekmēja daudzas toreizējās valstis.

“Indiešu dievi un dieves” sniedz ieskatu hindu mitoloģijas dievu panteonā. Autore Sigma Ankrava asprātīgi un dzirkstīgi īstenā pasaku stāstnieka garā šo krāšņo gobelēnu izklāj lasītāja priekšā. Grāmatu papildina plašs tekstā ietverto nosaukumu un terminu alfabētiskais rādītājs un autores uzņemtas fotogrāfijas.

Gandrīz 100 recepšu, kas vienmēr izdosies, apkopotas Zanes Ozoliņas jaunajā grāmatā “Našķoties”. Ēst gatavošanas entuziaste dažos gados ieguvusi tūkstošiem lasītāju tāda paša nosaukuma blogam, vienkāršā valodā atklājot visdažādākās receptes tiem, kuri vēlas gatavot saprotami un garšīgi.

Daiļliteratūra

Maijas Krekles romāns “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību” - ir versija par izcilā latviešu komponista likteni un nelaimīgo mīlestību, kas balstīta uz draugu un laikabiedru atmiņām. Tā lappusēs darbojas arī Rainis un Aspazija, Edvarts Virza, tulkotāja Marija Stalbova-Eglīte un rakstnieks, latviešu dekadentu vadonis Viktors Eglītis. Tomēr stāstījuma centrā ir Emīla Dārziņa dzīves ceļš, kurā tiek zaudēta gan mīlestība, gan draudzība, gan arī sacerētā mūzika.

 

“Stalkers” ir piektā Lārsa Keplera grāmata par izmeklētāju Jonu Linnu ar dinamiskām nodaļām, savstarpēji saistītu, spraigu sižeta līniju un dramatisku kulmināciju. Zviedrijas Valsts kriminālpolicijai tiek nosūtīta saite uz nelielu videofailu. Kāds to uzņēmis, stāvot dārzā pie mājas, caur logu slepus filmējot sievieti. Nākamajā dienā viņa tiek atrasta nežēlīgi noslepkavota.

Amerikāņu rakstniece Tesa Džeritsena spriedzes romānā “Spēle ar uguni” spraigi savij mūsdienu realitāti ar itāļu ebreja, komponista Lorenco stāstu 2. pasaules kara laikā. Kā tu justos, ja tava trīsgadīgā meita tev negaidīti uzbruktu? Kad Džūlijas trīsgadīgā meita negaidīti sadur ģimenes kaķi, Džūlija domā, ka uzvedību izraisījusi Itālijas antikvariātā iegādāta vijoles skaņdarba atskaņošana, un viņa dodas uz Venēciju, lai noskaidrotu patiesību.

“Sausums” - Austrāliju posta sen nepieredzēts sausums, un nelielā Kīvaras pilsēta nav piedzīvojusi lietu jau divus gadus. Spriedze sasniedz kulmināciju, kad tiek atrasta brutāli noslepkavotā Hadleru ģimene. Kurš vainojams Hadleru ģimenes nāvē?

Bērniem un pusaudžiem

Kurš ir visilgāk valdošais karaļnams? Kurš bija pirmais lidotājs, kas pārvarēja skaņas barjeru? Kur joprojām notiek visilgākais vulkāna izvirdums? Kurš ir garākais limuzīns?

Atbildes uz daudziem jautājumiem sniegs grāmata "Fakti un rekordi".

“Roblox: labākās lomu spēles” - gatavojies piedzīvojumiem! Šī grāmata kalpos par izsmeļošu ceļvedi, lai izdzīvotu uz vientuļas salas un mestos dārgumu medībās, lai atvērtu smalku restorānu un iejustos veterinārārsta lomā, cīnītos ar dabas stihijām.

"Šušnirks un pazemes bubuļi" ir saistošs un asprātīgs Arno Jundzes stāsts bērniem par košo, neparastiem personāžiem un aizraujošiem notikumiem bagāto pasauli - Ķiparzemi. Lai gan šai pasaulē valda izteikta labestība, tomēr tas neliedz varoņiem doties īstos piedzīvojumos un reizumis iekulties arī īstās nepatikšanās.

Visus grāmatu jaunumus var aplūkot šeit.

Komentāri