Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

21.05.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img544

Baložu bibliotēka piedāvā grāmatu jaunumus:

“Dukuri. Ledus karaļi dzīvē” - stāsts par sportistiem Dukuriem – par bijušo bobslejistu un skeletona aizsācēju Latvijā ‒ Daini Dukuru, par pasaules līmeņa skeletonistiem Tomasu un Martinu Dukuriem, kuri priecē ar medaļām un panākumiem jau vairāk nekā desmit gadus.

Dukuri ir  stipra ģimene -  tāda, kurai gribētos līdzināties. Ledus karaļi dzīvē izrādās daudzpusīgi un avantūristiski, un viņu ceļš līdz skeletonam nav bijis viegls ‒ kā kāpiens kalnā.

“Disleksija agrīnā vecumā” - disleksijas agrīnā identificēšana un iejaukšanās ir būtiska un var mazināt vai pat novērst disleksijas nodarīto kaitējumu turpmākajās izglītības stadijās. Šī grāmata piedāvā ieskatu zinātniskos pētījumos, kā arī sniedz praktiskus ieteikumus skolotājiem, kas strādā pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolās, kā radīt un pielāgot mācību vidi, lai tā būtu piemērota bērniem ar disleksiju.

“Dzīvesspēks” - par psihiski spēcīgiem cilvēkiem, kuri spējuši turpināt normālu dzīvi pēc neiedomājami smagiem pārdzīvojumiem. Un izrādās, ka spēja pārvarēt jebkuras grūtības nav tikai pārcilvēku varā.

“Kā izprast emocijas” - teorētisks ieskats emociju jautājumos un uz zinātnisku teoriju balstīta darba metodika. Tā piedāvā bērniem un skolēniem atpazīt būtiskākās emocijas, pārdomāt to cēloņus, mudina izvērtēt negatīvo emociju pārvarēšanas iespējas.

Daiļliteratūra

Romāns “Četru ceļu krustojums” ir somu rakstnieka Tommi Kinnunena žilbinoši spožā un veiksmīgā debija. Romāna vēstījumu veido četri stāsti, kuru centrā ir sabiedrības normām spītējošā akušiere Marija, viņas meita fotogrāfe Lahja, kas gribētu pareizu dzīvi, Lahjas vīrs, sava laika izpratnē pilnīgi nepareizais galdnieks Onni un Lahjas vedekla Kārina. 
Personāži ir daudzslāņaini, katrs ar saviem noslēpumiem un identitātes mokām; cilvēku attiecības ir saspringtas līdz baltkvēlei…

Romānā “Safīra atraitne” sastopam eksotisku garšvielu aromātus, reibinošu tveici, ziedu un saulrietu košās krāsas, mērkaķu skaļās balsis, svešādu kukaiņu čirkstināšanu, uzpūšot veldzējošai vēsmai – visu to, kas parasti raksturo Dinas Džeferisas lieliskos romānus, turklāt šis ir viens no romantiskākajiem autores darbiem.

Džozefs Fainders tiek dēvēts par spriedzes romānu karali! Grāmatā “Tiesnese” Fainders apliecina, ka joprojām ir lieliskā formā un spēj pārsteigt pat rūdītākos trilleru cienītājus. Džuliana Broudija, Masačūsetsas Augstākās tiesas tiesnese, vienmēr ir klausījusi likumiem. Pirmo reizi mūžā viņa atrodas dilemmas priekšā – pieņemt taisnīgu lēmumu vai arī visu atlikušo mūžu sadzīvot ar netīru sirdsapziņu?

Bērniem un jauniešiem

Mopšu piedzīvojumi turpinās! Klajā nākusi trešā grāmatiņa par mopsi Karlu. “Stāsts par mopsi Karlu, kas piepeši tika pie ģimenes” - karsti mīļotā draudzene Koko pārceļas dzīvot pie Karla, kurš vai kūst no laimes. Bet kāpēc Koko uzvedas tik savādi, kāpēc ir tik īgna un noslēpumaina? Izrādās, viņiem drīz gaidāmi bērniņi!

Ulda Ausekļa skaitāmpanti un dzejoļi "Un tu esi brīvs"! Krājuma centrā ir daba, dzīvā radība, putni, koki, augi un mazais cilvēks starp tiem.

“Havanas kaķu karalis” - kad Riku Gutjeresu viņa sešpadsmitajā dzimšanas dienā pamet draudzene, puisis saprot: ir pienācis laiks pārmaiņām. Riks iestājas salsas deju skolā… citas meitenes dēļ, un aicina viņu sev līdzi pavadīt vasaru Kubā. Oficiālais iemesls: mācīties dejot. Slēptā programma: romantika zem palmām.

Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit.

Komentāri