Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

16.04.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_56424389_2238625626452776_4346830847165333504_n

“Absorbējošais prāts” - koncentrētā veidā izklāstīta Marijas Montesori izglītības teorija, kas savukārt balstās novērojumos, daudzu gadu garumā ikdienā strādājot ar bērniem. Pāri laikam un modei dzīvo Montesori galvenā ideja: bērnā slēpjas milzu potenciāls, un pedagogu uzdevums ir to atraisīt un gudri pilvnveidot.
Žurnālistes un rakstnieces Ingas Jērumas grāmatā “Teātra bērni” - 27 personību portretējumi, kuros var ielūkoties visai drosmīgās atklāsmēs par to, kāda nozīme teātrim bijusi bērnībā un joprojām ir vai arī – tieši pretēji – vairs nav pieaugušā cilvēka patstāvīgajā gaitās. Starp viņiem – Harija Liepiņa un Mudītes Šneideres dēls, Dinas Kuples meita un Zigurda Neimaņa meitas, Ēvalda Valtera un Veras Gribačas dēls…
Jānis Lūsēns trešais” - Jānis Lūsēns trešajā paaudzē – Latvijā labi pazīstams komponists, radoša, daudzšķautnaina, ļoti vīrišķīga un, protams, arī sarežģīta personība. Lai gan sacerējis daudz brīnišķīgas, dvēseliski izjustas mūzikas, kas tautā tiek ļoti mīlēta, pats saka, ka “komponistu būšanu” nevajagot romantizēt, jo tas esot tāds pats darbs kā visi citi.
“Ar uzturu uz tu” - kā gudri kombinēt produktus? Kas ietekmē ēšanas paradumus un uztura izvēles? Kas bērnam būs garšīgi un veselīgi? Kuri ēdieni mazina stresu un ārstē? Kā nepārēsties svētkos? Un daudz, daudz citas vērtīgas, ikdienā izmantojamas gudrības.


Daiļliteratūra
Diānas Čemberlenas romāns “Vijolniece” stāsta par tuvinieku attiecību noslēpumiem un to lomu cilvēka dzīvē. Katram ir savas pagātnes rētas...
“Makbets” - Jū Nesbē izdodas palikt uzticīgam oriģinālajai Šekspīra lugai, reizē neatstājot novārtā savas rakstnieka intereses: drūma vide, lojalitāte (vai tās trūkums) blēžu vidū, attapīga izglābšanās bezizejas situācijās un saikne starp policistiem un noziedzniekiem, kuriem tie dzen pēdas.
“Sanktpēterburgas raganas” - Sanktpēterburgā ierodas māsas – Melnkalnes princeses – Milica un Stana, mežonīgi skaistas, melnām acīm, apveltītas mistiskām spējām un pārņemtas ar melno maģiju. Taču viņām jāpierāda sevi, lai kļūtu par carienes Aleksandras uzticības personām un sabiedrotajām. Kādu dienu Milica iepazīstina cara ģimeni ar Rasputinu…
“Ziņotājs” - Vincents Džordāno tiek uzņemts Lokatelli mafijas ģimenē un saņem savu ugunskristību uzdevumu: viņam jānonāvē kāds ziņotājs.
Fredrikstade Norvēģija, mūsdienas. Tiek nogalināts lielas firmas īpašnieks. Ir pamats domāt, ka slepkavībai bijuši ekonomiski motīvi. Lai vadītu šīs lietas izmeklēšanu, no Oslo ierodas Antons Breke, Smago noziegumu nodaļas vecākais inspektors, skarbs, bet gudrs izmeklētājs.


Bērniem un jauniešiem
Ja vēlies labāk izprast politiku un pagaidām par to neko daudz nezini, tev noderētu grāmata „Politika iesācējiem”. Te vienkāršā un saprotamā veidā ir izstāstīti galvenie politikas principi. Tā, lai būtu skaidrs gan tev, gan taviem klasesbiedriem.
“Būt sliktai meitenei ir dievīgi” - stāsta notikumi risinās ap 1980. gadu. Padomju Igaunijā ir kāds parasts kolhoza ciemats, ir kartupeļu lauki un cūku kūtis, ir deficīts. Igauņu rakstniece Ketlina Kaldmā grāmatas tapšanā izmantojusi savus bērnības iespaidus, taču, pateicoties visu laiku bērniem kopīgajai kārei pēc piedzīvojumiem, mūsdienu bērnam nepavisam nebūs grūti iejusties viņas attēlotajās situācijās, un gluži nemanot viņš būs ieguvis arī priekšstatu par savu vecāku vai vecvecāku kādreiz pieredzēto.
Grāmatas “Gribu būt dizainers” - autore Daina Gāga Ēķe vienkāršā un rotaļīgā veidā iepazīstina bērnus ar dizaina pamatprincipiem un izstāsta par trīs dizaineru profesijām. Grāmatā ir vizualizētas grafikas, modes un interjera dizainera profesijas, par katru no tiem ir savs stāstiņš.
Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties https://ej.uz/fgcn

Komentāri