Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

28.12.2018 | Anna Lemeševska
First_page_attels312

Kādā mierīgākā atpūtas brīdī gaidot Jauno gadu vari būt kpopā ar labāko draugu – grāmatu!

Dienasgaismu ieraudzījusi Latvijas Televīzijas (LTV) sporta komentētāja Māra Rīmeņa sarakstītā grāmata "Veiksmei līdzās", kas tapusi kā aculiecinieka stāsts par vairākos gadu desmitos sporta pasaulē piedzīvoto.  Komentētājs var izdzīvot līdzi daudzu sportistu likteņiem, būt vidutājs starp atlētu un vienkāršo līdzjutēju. Tā ir lieliska iespēja sajust dinamisko dzīves ritmu un laika ritējumu.

 “Latvietis: 100 nacionālās īpatnības” – latvieša humora izjūta vienmēr bijusi ļoti smalks un sarežģīts mehānisms, ko ne vienmēr pat viņam pašam izdodas iedarbināt, kur nu vēl saprast.

Īsts latvietis nemirst, viņš noliek karoti.

 “Tarakāni manā galvā” - lai kā gribētos dzīves nedienās vainot kādu citu, biežāk tā ir mūsu iekšējā cīņa ar pagātnes rēgiem vai pašu izauklētiem dēmoniem. Savējos grāmatā atpazīsi pēc tā, kuri tracinās visvairāk. Grāmatas autores  Zane Zusta un psihoterapeite Diāna Zande palīdz lasītājām notvert un vismaz sākt tarakānu dresēšanu.

 Daiļliteratūra

“Dzīvības kurjers” - kad neredzīgā Džošuas tēvs policists iet bojā kādas izmeklēšanas laikā, puisim tiek dota unikāla iespēja: operācija, kas viņam ļautu redzēt ar tēva acīm. Iepazīstot pasauli, kuru reiz spējis izjust tikai ar citām maņām, Džošua piedzīvo neparastus atmiņu uzplaiksnījumus: tajos redzamas ainas, kuras šīs acis skatījušas senāk. Džošua sāk meklēt atbildes...

 Nupat apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Karīnas Račko trešo grāmatu “Samaitātā”. Romāna “Samaitātā” centrā ir jaunā, glītā kluba dejotāja Adriana, kura izvēlējusies savu dzīvi nodrošināt, ļaujot sevi uzturēt labi situētajam pusmūža ģimenes tēvam Ērikam. Tiesa, šajās attiecībās nav ne vēsts no mīlestības, bet Adrianu situācija apmierina, iekams jaunās sievietes dzīvē kā vētra nav iebrāzies Ērika pieaugušais dēls, daudzsološais jaunais aktieris un ģimenes “melnā avs” Rainers.

Lūsindas Railijas jaunajā romānā “Itāļu meitene”  nekas nedzied saldāk par mīlestību un nekas nedzeļ skaudrāk par nodevību...Rozanna Meniči ir vēl maza meitene, kad viņa pirmo reizi sastop Roberto Rosini, vīrieti, kurš izmainīs visu viņas dzīvi.

Bērniem un jauniešiem

Piedzīvojumu sērijā iznākušas četras krāšņas, aizraujošas grāmatiņas par piedzīvojumiem zinātnes pasaulē. Dzirksteļojošs fizikas piedzīvojums “Šausmu atrakcijās”! Fellīni atrakcijās notiek kaut kas neparasts. Brīvībā izlaužas pieci briesmīgi monstri. Vai tev izdosies notvert šausmoņus ar visiem pieejamiem spēkiem? Izmanto savas zināšanas, esi drosmīgs un atrisini mīklainos uzdevumus!

“Vai dzirdi,kā koki runā?” - ja vēlaties uzzināt par kokiem un citiem meža iemītniekiem tādas lietas, kas ij sapņos nav rādījušās, ja vēlaties atklāt meža iemītnieku noslēpumus, savdabīgus ieradumus un izdzīvošanas trikus, dodieties līdzi grāmatas autoram ekspedīcijā uz mežu.

“Laiks gulēt iet” - laiks doties pie miera, taču suņukam prātā kas cits...Grāmatiņa pašiem mazākajiem, kas paver jaunu skatu uz to, cik dažādas var būt ģimenes. Grāmata tapusi, sadarbojo­ties amerikāņu-spāņu rakstniekam un tulkotājam Laurensam Šimelam un latviešu ilustratorei Elīnai Brasliņai.

 Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit

Komentāri