Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

06.12.2018 | Anna Lemeševska
First_page_attels202

Ziemassvētku garajās brīvdienās atliks laiks arī lasīšanai. Baložu bibliotēkā plašs jaunu grāmatu klāsts!

 “Man dāvātais laiks” - ievērojamā ārsta, diplomāta un valstsvīra  Georga Andrejeva memuāri ir stāsts par garu un bagātu mūžu. Grāmatā saskatāma izaugsme no Stradiņu slimnīcas ārsta par republikas galveno anesteziologu, piedalīšanās jaunu tehnoloģiju izstrādēs. Viņš vienmēr apliecinājis valstsgribu un lielu mīlestību pret Latviju. Andrejevs bijis ārzemju diplomātu, valstsvīru cienīts Latvijas ārlietu ministrs, vēlāk vēstnieks un eiroparlamentārietis, kurš šai augstā sabiedrībā cēlis mūsu valsts prestižu.

“Super Marians” - ir izcilā Latvijas futbolista Mariana Pahara autobiogrāfija.
Pahars grāmatā atklāti stāsta par karjerā piedzīvoto un pārdzīvoto, par spožiem panākumiem un sarūgtinošiem zaudējumiem, par skaistiem mirkļiem un skandaloziem atgadījumiem. Viņš atklāj profesionālā futbolista ikdienu un lielā futbola aizkulises.

«Zilās ekonomikas» galvenie principi: dabā nav atkritumu, ikviens produkts ir kāda jauna produkta avots, jebkuru resursu var aizstāt ar citu, ja tas nepieciešams ražošanai. Guntera Pauli pozīcija - neprasīsim no Zemes vairāk, bet izmantosim to, ko Zeme jau dod.

Daiļliteratūra

“Uguns liecinieks” ­ - šī ir sērijas par izmeklētāju Jonu Linnu trešā grāmata.  Flora Hansena pelna iztiku, strādājot par mediju starp dzīvajiem un mirušajiem. Tomēr, kad vairāku simtu kilometru attālajā cie­matā tiek brutāli nogalināta jauna meitene, Flora sāk redzēt īstas vīzijas. Taču tās gatavs uzklausīt tikai izmeklētājs Jona Linna.

Paulu Koelju grāmatā “Hipijs” stāsta par jaunu brazīlieti Paulu, kurš dodas ceļojumā, meklējot dziļāku jēgu savai dzīvei. Apmeklējis noslēpumainas vietas dzimtajā Latīņamerikā un piedzīvojis gan teiksmaino, gan traumatisko, viņš ierodas Eiropā un tad garīgo patiesību meklējumos cauri Eiropai un Centrālajai Āzijai dodas uz Nepālu.

“Kamēliju sala” - Silvijai un Holgeram ir nevainojama un šķietami perfekta ģimenes dzīve. Darba dēļ Silvija bieži dodas komandējumos, savukārt Holgeram nākas regulāri tikties ar klientiem dažādās pasaules malās. Ierasto ikdienas rutīnu iztraucē ziņa, ka Silvijas tante Lūcija viņai atstājusi mantojumā dārzniecību Francijā. Holgers ir pārliecināts, ka no šī neizdevīgā īpašuma jāatbrīvojas pēc iespējas ātrāk, un Silvija neiebilst. Taču izrādās, tante Lūcija viņai atstājusi mantojumā kamēliju audzētavu, kas atrodas uz brīnumskaistas salas Bretaņā...

“Reiz Ziemassvētkos” – Guntars Račs vienā grāmatā apkopojis daudzu gadu laikā rakstītos, kā arī jaunus, īpaši šim izdevumam radītus Ziemassvētku dzejolīšus. Lai būtu jautrāk, pievienojis arī daudzu populāru Ziemassvētku dziesmu vārdus. Pielikumā – CD -  populāras dziesmas ar Guntara Rača vārdiem.

Bērniem un jauniešiem

“Mūsu ķēniņš” - Cik daudz mēs zinām par mūsu valdniekiem – ķēniņiem? Kāda bija ķēniņu vara? Ar ko ķēniņi ikdienā nodarbojās, kādus jautājumus lēma? Kādas bija tolaiku paražas un reliģiskie rituāli? Kā radušies teicieni – vīrs un vārds, karaliska dāvana, spriest taisnu tiesu, piekārt kādam birku?

“Amazones džungļos” - krāšņa, aizraujoša grāmatiņa par piedzīvojumiem zinātnes pasaulē. Apņēmības pilns tu dodies mūžamežā pazudušā tēvoča meklējumos. Lai atrastu pareizo ceļu, tev būs jāatmin lietusmeža uzdotās mīklas un “jāpārkož” dzīvās dabas cietie rieksti, izmantojot bioloģijas un ģeogrāfijas zināšanas.

Modeļi, fasoni, materiāli, krāsas, aksesuāri – grāmatā “Lookbook meitenēm” atrodamas atbildes uz visiem jautājumiem, kas interesē ikvienu modernu un mūsdienīgu meiteni, kas seko modei.

 Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit

Komentāri