Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

03.04.2018 | Anna Lemeševska
First_page_attels394

Baložu bibliotēkā jaunas grāmatas dažādām gaumēm!

Vēsturnieka, ģeogrāfa un demogrāfa Ilmāra Meža izstrādātā vārdnīca Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos: Latgale” - no vienas puses šī grāmata ir sausa statistika, uzziņu literatūra, arhīvu datu parocīgāks apkopojums. No otras – tas ierosina bezgala daudzas jaunas tēmas tālākai pētīšanai. Darbam par pamatu ņemti 1935. gada tautas skaitīšanas dati, kas ir vispilnīgākie. Grāmatai ir vairāki priekšvārdi, katrā no tiem uzvārdi analizēti no mazliet cita skatu punkta.

“Zem Muhameda palmas” - zināmā mērā ir grāmatas “Zem Muhameda bārdas” turpinājums. Tā stāsta  par vairākām Āfrikas ziemeļu puses valstīm, par cilvēkiem, kuri tajās dzīvo, un tuksnesi. Islams šajās teritorijās netiek piekopts tik stingri kā Tuvajos Austrumos.

Pirmā grāmata "Ziemeļamerikas kokteilis" no grāmatu sērijas "Ar stopiem apkārt pasaulei" atspoguļo Laines un Artura ceļojuma sākumu, dodoties ar stopiem no Kanādas līdz pat Panamai, lai tālāk turpinātu piedzīvojumus Dienvidamerikā. Galvenais pārvietošanās veids ir autostopi un mugursomā uzticamā telts.
Otrā grāmata "Ugunīgā Dienvidamerika" no šīs grāmatu sērijas atspoguļo jauniešu ceļojumu Dienvidamerikā, dodoties ar stopiem no Kolumbijas līdz pat Brazīlijai, cauri deviņām Latīņamerikas valstīm, lai tālāk turpinātu piedzīvojumus Eiropā.

Grāmatas parāda jauniešu gūtās atziņas, neparasto pieredzi, piedzīvojumus un pašas pasaules dzirkstelīti.

Daiļliteratūra

“Starp Mežaparku un Murjāņiem” - draiskulīgi un nopietni stāsti par 20. gadsimta 50.–70. gadu rakstniekiem, māksliniekiem un citām kultūras personībām savā autobiogrāfijā piedāvā pazīstamais rakstnieks Valdis Rūmnieks (1951). Grāmatā autors iemūžinājis atmiņas gan par bērnību, kas aizritējusi radošu cilvēku sabiedrībā, gan par studiju un pirmajiem patstāvīgā darba gadiem.

“Nāves viesulis” - Maikls Teners dodas mājup no lietišķas tikšanās un lidostas drošības kontroles punktā steidzoties paķer svešu klēpjdatoru. Kļūdu viņš pamana tikai mājās. Ziņkāre gūst virsroku, un atklājas, ka datora īpašniece ir ASV senatore, kuras failos glabājas valsts noslēpumi...

Deverilu pils meitas”  ir otrais Deverilu sāgas romāns un turpinājums Santas Montefjores bestselleram Mīlas un kara dziesmas. Tumši noslēpumi, intrigas un mīlas kaislības ir pavadījušas šo dzimtu gadsimtiem ilgi... Vai Deverilu pils meitas mainīs savas dzimtas likteni?

Bērniem un jauniešiem

“Pie galda” - iepazīstot dažādas situācijas un izpētot krāšņās ilustrācijas grāmatā, bērns iemācīsies pareizi uzklāt galdu, tikt galā ar sarežģītiem ēdieniem un, aizejot ciemos vai uz restorānu, jutīsies pārliecināts un ar prieku pieņems labas uzvedības noteikumus.

“Centiņš un Eiriņa” - stāstiņš iemācīs saprast, kā nauda tiek pelnīta, kā darbojas bankas, kā pirkt un krāt! Grāmatā atradīsiet  pārsteigumu – krājkasīti.

Visiem “Grega dienasgrāmata” faniem! Normana piedzīvojumi turpinās    nākamajās grāmatās -  “Iespējama gāzes eksplozija” un  “Dažreiz jāuzlādē baterijas”. Netaisnības Normana dzīvē sit augstu vilni!

Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties  šeit

Komentāri