Berries

Jaunās grāmatas Baložu bibliotēkā

23.11.2017 | Anna Lemeševska
First_page_att_ls776

Baložu bibliotēka piedāvā iepazīties ar jaunām grāmatām dažādās jomās:

“Vaiders: Artura Vaidera dzīves vārdnīca no A līdz Ž” –  grāmata veltīta izcilajam sporta žurnālistam Arturam Vaideram, kurš pirms gada aizgāja mūžībā. Grāmatā apkopotas 123 viņa laikabiedru atmiņas - bijušo kolēģu, draugu, laikabiedru un citu Latvijā pazīstamu cilvēku stāsti. Grāmatā atspoguļots viņa dzīves gājiens no dzimtās Arendoles līdz izcilam sporta žurnālistam, kurš bijis Latvijas sporta attīstības aculiecinieks un atspoguļotājs, tostarp arī 12 olimpiskajās spēlēs.

 Lai kādas būtu jūsu vēlmes – uzrakstīt grāmatu, radīt mākslas darbu vai tikai bagātināt savu ikdienas dzīvi ar vairāk apzinīguma vai kaisles – Elizabetes Gilbertes jaunā grāmata “Lielā Burvība” pavērs ceļu uz prieka un brīnumu pasauli!

 “Dziedam kopā ar mazajiem” - īpašu uzmanību autore pievērsusi tam, lai dziesmas un to tekstus pirmsskolas bērni varētu viegli izdziedāt un atcerēties, tāpat tam, lai tie būtu bērniem saprotami un rosinātu fantāziju. Bērni var dziesmām izdomāt kustības, papildināt tās ar ritma instrumentu spēli, attēlot tās savos zīmējumos, veidot no tām uzvedumus, darināt maskas, kas ataino dziesmu varoņus.

“No indiešu civilizācijas vēstures” – profesors Viktors Ivbulis aplūko Indijas kultūras un sabiedriskos procesus no pirmajām civilizācijām līdz pat 1947. gadam. Lasītājs var iepazīt senās civilizācijas, Indijas vēsturē nozīmīgus domātājus, izcilākos literātus, reliģijas un sabiedrības reformatorus, uzzināt, kā briti pakāpeniski pārņēma varu subkontinentā un kā, attīstoties indiešu nacionālajai pašapziņai, vienotā Indijas sašķēlās divās neatkarīgās valstīs – Indijā un Pakistānā.

Daiļliteratūra

“Jettes dienu grāmata” - klajā nākusi cimdu adītājas un domātājas, kas kopš bērnības visu mūžu pavadīja ratiņkrēslā, Jettes Užānes jeb Cimdu Jettiņas dienasgrāmatas. Dienasgrāmatās var redzēt brīdi, kad Jette saprot – viņai jādzīvo jēgpilni, skaisti un viņā ir tik daudz iekšējo bagātību, ka tās var dāvināt arī citiem.

“Katls” - Aivara Freimaņa romāns drosmīgi dokumentējis stindzinoši traģiskus un arīdzan operetiski groteskus pagājušā gadsimta paradoksus, juku un maldu gadu ainas un raksturus, palaikam Latvijas vēstures cildenajiem mītiem beigās pieliekot krietnu jautājuma zīmi.

“Guldītie eņģeļi” - iznākusi populārās zviedru rakstnieces Kamillas Lekbergas detektīvromānu sērijas 8. grāmata, kas ietver intriģējošus noslēpumus un grūti atklājamus noziegumus, kas jāatrisina katram lasītājam pašam! Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem Vales salā bez pēdām pazūd skolas direktors un viņa ģimene. Vienīgā lieciniece, viengadīgā Eba, jau pieaugusi pārceļas uz veco namu kopā ar vīru Tubīasu...

"Paganīni līgums" ir otrais zviedru romāns inspektora Jona Linnas piedzīvojumu sērijā. Šoreiz notikumi kriminālromāna izskaņā iepeldēs arī Rīgas jūras līcī.

Mazajiem lasītājiem

Mazos lasītājus iepriecinās 2 jaunas grāmatas par Runci Punci - “Runcis Puncis un bibliotēkā nenodotā grāmata” un “Runča Punča skolas superbrauciens”.

Grāmatas autors Robs Skotons dzīvo Anglijā, viņš ir mākslinieks, daudzu bērnu grāmatu autors un Runča Punča tēla radītājs. Iedvesmu grāmatām par Runci Punci autors guva, vērojot kaimiņos mītošo lielo melno runci.

 “Tiranozauram plāni klājas” - tik īsiņas rokas, bet tik garas kājas! Šī ir pirmā mākslinieces Veronikas Veldzes pašas sarakstītā un ilustrētā grāmata - asprātīgs stāsts dzejā par Tiranozauru, kam rokas ir par īsām.

“Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus” - kad nīgrais Grinčs mēģina Kasīšu ciema iemītniekiem nozagt Ziemassvētkus, viņš drīz vien saprot, ka šie svētki ir kas vairāk nekā tikai dāvanas un koši vizuļi.

Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit

Komentāri