Berries

Grāmatu starts Baložu bibliotēkā

26.11.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_dsc09179

Jau piekto gadu Baložu bibliotēka  iepriecina mazos trīsgadniekus, piedaloties projektā „Grāmatu starts”. Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības lasīšanas veicināšanas programma vismazākajiem - pirmā tikšanās ar bibliotēku. „Grāmatu starts” tiek uzsākts pateicoties ziedotāju atbalstam – cilvēkiem, kuriem rūp, lai Latvijā augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze!

Šogad Baložu pilsētas bibliotēku mazie trīsgadnieki iepazina kopā ar Vardīti divās nodarbībās novembra beigās.

Grāmatas ir neaizstājamas ikviena bērna attīstībā, bagātas valodas, personības un vērtību veidošanā. “Grāmatu starts” mazos lasītājus ar aizraujošo grāmatu pasauli iepazīstina jau mazotnē un lasīšanā iesaista visu ģimeni.

Atnākot uz nodarbību, mazie trīsgadnieki tika iepazīstināti ar bibliotēku, izlasījām stāstiņus par pūcīti Pungu. Kopā ar vecākiem noskatījāmies filmiņu par bibliotēku. Tā kā Vardīte vēl nebija atlēkusi, bērni  ar vecāku palīdzību izveidoja pūcīti – grāmatzīmi.

Vardīte katram bērnam bija sarūpējusi pārsteigumu-   mugursomiņu ar lasāmgrāmatiņu un mīļlietiņu - mazo Pūčulēnu, ko veidojusi māksliniece Indra Sproģe, kā arī noderīgu informatīvo bukletiņu vecākiem ar padomiem priekšā lasīšanā. Bērni draudzējās ar Vardīti, spēlējās un pētīja grāmatas.

Paldies vecākiem par atrasto laiku būt kopā, atklāt bērniem pavisam jaunu- grāmatu pasauli.

Liels prieks ņemt dalību šajā programmā. Paldies LNB Bērnu literatūras centram un Atbalsta biedrībai par projektu, kā arī Ķekavas novada pašvaldībai un dāsnajiem ziedotājiem, ka ļāvāt iepriecināt mazos lasītājus.

Gaidīsim mazos lasītājus bibliotēkā!

Foto no 1.pasākuma

Foto no 2.pasākuma

 

Agrita Nagle

Baložu pilsētas bibliotēkā

Bērnu apkalpošanas nodaļas

Vecākā bibliotekāre

Komentāri