Berries

Brīvdabas- lielkoncerts Katlakalnā

09.05.2013 | Vita Priede
First_page_big_deju_20fest_20katlakalns_20246

 

Pagājušajā sestdienā, 4.maijā, kad tika svinēta Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena, Katlakalna Tautas nama pagalmā septiņi deju kolektīvi izdejoja deju festivāla - brīvdabas lielkoncertu "Trejdeviņi Tēvu zeme”. Šāds festivāls Katlakalnā notiek jau 11 riezi.
Šoreiz mēs „Savieši” paši savās mājās bijām ciemiņi, jo mājinieku pienākumus bija uzņēmušies mūsu jaunieši - JDK „Katlakalns”. Ciemos uz Katlakalnu bija atbraukuši JDK „Krustu šķērsu” no Saulkrastiem, JDK „Abi divi” no Carnikavas, JDK „Ķimenīte” no Allažiem, DA „Pērle” no Rīgas un VPDK „Skujene” no Skujenes.
Festivāla dalībnieki uz Katlakalnu bija atveduši gan redzētas un iemīļotas dejas, gan arī jauniestudējumus, liekot pie malas obligāto repertuāru. Arī mēs šajā festivālā atrādījām mūsu repertuāra jaunākās dejas – „Vai domāji, vai cerēji” un „Kad tie puiši prūšos gāja”, kā arī izdejojām mums jau sen zināmu deju „Lanckarons”.
Vai zinājāt, ka Saviešu puiši ir azartiski netikai dejā, bet arī līdzi jūtot? Tieši tā, kā izrādījās, tad 4.maijā bija pirmā spēle Latvijas hokeja izlasei pasaules hokeja čempionātā un mūsu puiši deju starplaikos, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, aizrautīgi sekoja līdzi kaislībām uz hokeja laukuma, neaizmirstot, ka paši piedalās deju festivālā un, ka noteiktā laikā ir jābūt uz deju.
Šis festivāls bija mūsu šī gada pirmais brīvdabas koncerts un, zinu teikt, ka ne pēdējais.  Tiekamies jau nākošajā brīvdabas koncertā, 1.jūnijā Ķekavas novada svētkos.

Kolektīva vārdā- Aija Tabūne

Komentāri