Berries

Baložu bibliotēkas Lasītāju klubiņa tikšanās

07.02.2020 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_maris_berzins

 Februāra Lasītāju klubiņa tikšanās reize bija veltīta rakstnieka, dramaturga Māra Bērziņa daiļradei, jo š.g. 13. februārī plkst. 18:00 autors viesosies Baložu bibliotēkā. Lai tā veidotos interesantāka, lasījām Māra Bērziņa darbus.

M. Bērziņš beidzis 59. vidusskolu, Rīgas Tirdzniecības tehnikumu, iegūstot sabiedriskās ēdināšanas tehnologa specialitāti, Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāti. Strādājis par pavāru, ekonomistu privātos uzņēmumos un valsts iestādēs. 1998. gadā viņš kļūst par Valsts Kultūrkapitāla fonda direktoru, taču vēlāk pievēršas rakstniecībai. 2003. gadā izdota pirmā grāmata — romāns "Ērika Trauma sapnis". Kopš 2007. gada viņš ir Latvijas Rakstnieku savienības biedrs. 2007. gadā klajā nāk īsprozas krājums „Gūtenmorgens”, kas ieturēts absurda tradīcijā. Pēc stāsta „Gūtenmorgens un laika mašīna” uzņemta īsfilmu ar tādu pašu nosaukumu. 2008. gadā nāk klajā bērnu grāmata "Resnais svešinieks". M. Bērziņš rakstījis arī lugas, no kurām divas iestudētas amatierteātrī. Lugas „Pirmā reize”, „Iztēlojies”, „Bezcerīgs gadījums” un „Kabineta suns” saņēmušas veicināšanas prēmijas Nacionālajā lugu konkursā 2006. un 2008. gadā. 2009. gadā izdota grāmata „Iztēlojies. Trīs lugas”, kas ieguva Literatūras gada balvu kā gada labākais sniegums dramaturģijā. 21. gadsimta otrajā desmitgadē M. Bērziņš raksta galvenokārt romānus — 2011. gadā nāk klajā romāns "Titāna skrūves", 2013. gadā — "Sveiks, Dzintar Mihail!", 2015. gadā vēsturisko romānu sērijā nāk klajā romāns "Svina garša", kas vēsta par nacistiskās okupācijas laiku Latvijā. 2015. gadā M. Bērziņš par šo romānu ieguvis Dzintara Soduma balvu, vēlāk arī Literatūras gada balvu par labāko prozas darbu.. Klubiņa dalībnieku vidū izvērtās plaša domu apmaiņa par rakstnieka darbiem. Dažs bija izlasījis vienu darbu, dažs vairākus. Kopīgi pasmējāmies par Gūtenmorgena stāstiem. Visaugstāko atzinību, pēc Lasītāju klubiņa dalībnieku domām,  izpelnījās vēsturiskais romāns “Svina garša”.  Romāns vēsta par samērā īsu laika posmu (1939–1941) jauna mālderzeļļa Matīsa Birkena dzīvē un autoram ir izdevies reprezentēt laikmeta sajūtu, pēc romāna lasīšanas ir jādomā. Tas ir lielisks darbs sērijā Latvija. XX gadsimts. Nesen, 2019.gadā iznācis jaunākais autora darbs - romāns "Aizliegtais pianīns", tajā tiek atainota mūsdienu pārliekā birokrātija. Romāns ir pieejams bibliotēkā, tiesa gan, ir izveidojusies rinda.

Atgādinām, ka ceturtdien, 13.februārī plkst. 18.00 Baložu bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Māri Bērziņu. Ir laipni gaidīti visi interesenti.

 Nākamā klubiņa tikšanās reize 10. marts plkst. 11:00, runāsim par žurnālista, rakstnieka Lato Lapsas grāmatām.

Komentāri