Berries

Baložu bibliotēkas grāmatu jaunumi

05.08.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img811

Arī augustā varam iepriecināt ar izklaidējošām, izzinošām, jautrām un smieklīgām, vērtējošām, modīgām un slepenām grāmatām.

Asnates Smelteres grāmata “Piecdesmit gadi Rīgas modē” - vienlaikus ir arī nozīmīga vēsturiska liecība par veselu pusgadsimtu Latvijas modē, par modi kā neatņemamu Latvijas kultūras daļu un dzīvīgs laikmeta spogulis, līdz ar to vērtīgs devums vēl veicamajā Latvijas modes vēstures apzināšanā.  Par komunikāciju ir Sandras Veinbergas grāmata “Komunikacija. Teorija un prakse”, Henriks Fekseuss “Smalki! Izcilas sociālās prasmes” iemācīs  knifus un vērtīgas atziņas par empātiju, kritiku, emocijām, komplimentiem, lai saprastu līdzcilvēkus un veidotu saturīgas sarunas un attiecības ar jebkuru partneri. Hedvigas Montgomerijas ”Vecāku maģijā” ir ceļvedis strīdos un konfliktos, gan kā mudinājums palūkoties uz savu bērnības pieredzi, lai saprastu, kā jūsu neapzinātās emocionālās reakcijas ietekmē attiecības ar bērnu. Šoreiz ir arī divas grāmatas, kas palīdzētu izprast uzņēmējdarbības līkločus, “Uzņēmējdarbība iesācējiem” un “Uzņēmējdarbības rokasgrāmata māksliniekiem un dizaineriem”, lai jaunais uzņēmums kļūtu veiksmīgs un ilgstspējīgs. Viktoram Suvorovam ir iznākusi grāmata “Specnazs” par Padomju militārās izlūkošanas speciālās uzdevumu daļas noslēpumiem.

Daiļliteratūrā varam iepriecināt kriminālromānu rakstnieku Jū Nesbē fanus ar jauno grāmatu “Nazis”, kā arī Jusi Adlera-Olsena ilgi gaidīto grāmatu “Selfiji”. Dace Judina ar grāmatu “Devītais” ir aizsākusi jaunu sēriju – Laika stāsti – par Laiku, Varu, Cilvēkiem un viņu likteņiem. Katrīnas Eljotas “Trakā vasara” ir spožs apliecinājums mīlestības un piedošanas spēkam. Interesanta ir jaunā Leona Brieža grāmata “Vilcene un atraitnis” - romāna dinamiskais un pašironiskais vēstījums ir dziedinošas, barokāli bagātīgas dzimtās valodas, notikumu un dažādu kultūru herbārijs.

 Bērniem ir jaunā Ingo Zīgnera grāmata “Mazais pūķis Kokosrieksts ceļo apkārt pasaulei”, kas ļauj sekot līdzi pūķīša jaunākajiem piedzīvojumiem. Pasaku grāmata lasīšanai pirms miedziņa: “Labu miedziņu skaistus sapnīšus!”,  jaunā Sinikas Nopolas “Salmenīte, čībiņa un ērmīgais eņģelis”, kas labi pazīstama Bērnu žūrijas lasītājiem. Jau piektā daļa Henrika Tamma “Nindzjas Timija” grāmatu cienītājiem par notikumiem Ledus pilsētā. Tā kā  jaunā multiplikācijas filma “Rotaļlietu stāsts 4” redzama kino ekrānos, tad ir iespēja izdzīvot līdzi stāstam vēlreiz caur grāmatiņas brīnišķīgajiem attēliem. Vasarā vēl var paspēt iemācīties un pārsteigt draugus skolā ar “101 lielisku burvju triku”.

Visus grāmatu jaunumus var aplūkot šeit.

Komentāri