Berries

Apkopoti Latvijas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017" ekspertu vērtējumi

14.03.2018 | Zane Cīrule
First_page_publication1

”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” noslēgusies krāšņos Lasīšanas svētkos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pavisam kopīgā lasīšanā iesaistījušies ap 20 tūkstošiem dalībnieku no 668 bibliotēkām. Starp tiem esam arī mēs, Baložu pilsētas bibliotēka ar 38 dalībniekiem.

Lasīšanas veicināšanas programmas vadītāju un atbalstītāju kopējais mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu grāmatu nokļūšanu līdz bibliotēkām un lasītājiem, tādējādi veicinot lasītprieku un sekmējot grāmatniecības attīstību Latvijā. Programmai jau vairāk kā 17 gadus veiksmīgi izdodas apvienot  valsts, pašvaldību un sabiedrības iniciatīvas un pasākumus, kā arī finansējumu lasīšanas veicināšanai, piedāvājot bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem iespēju iesaistīties nacionāla mēroga lasīšanas kampaņā. Žūrijas eksperti iemācās vērtēt grāmatas saturu, dizainu un iesaista draugus sarunās par lasīto.

Vismazāko lasītāju 5+ grupā lielāko atzinību, 1873 balsis, saņēmusi pēc japāņu pasakas motīviem Renātes Punkas sarakstītā, bagātīgi ilustrētā, lielformāta grāmata “Puika, kas zīmēja kaķus” (Jāņa Rozes apgāds ). Anitas Kreituses šai grāmatai veidotās neparastās ilustrācijas ieguvušas arī starptautiskas balvas ilustrāciju konkursos, mūsu bērni prot novērtēt kvalitatīvas ilustrācijas.

Bērnu žūrija 9+ grupā visaugstāk vērtē jokus, asprātības stāstos par skolas dzīvi, tādēļ aizraujošās katalāņu autoru grāmatas „Uzrodas Flata kungs!” (Izdevniecība Latvijas Mediji, tulkotāja Dace Meiere) panākumi ir vispārliecinošākie – 1876 balsis.

11+ grupā visvairāk novērtēta  Māra Runguļa grāmata “Pastaiga mirušo pilsētā”.

Jauniešu žūrija 15+ vecumgrupā devusi priekšroku problēmliteratūrai, par vislabāko atzīstot britu blogeres Zoji Sagas grāmatu “Meitene tīmeklī” (Egmont Latvija, tulkotāja Dace Andžāne)

Vecāku žūrija visaugstāk novērtējusi zviedru autora Frēdrika Bakmana grāmatu „Omce sūta sveicienus un atvainojas” (Jāņa Rozes apgāds, tulkotāja Renāte Punka), tas ir stāsts par septiņgadīgo Elzu un viņas vecmāmiņu Omci, ko daži sauc par ekscentrisku vai pat par traku, bet meitene viņu uzskata par supervaroni, kura prot izdomāt stāstus par bruņiniekiem un princesēm.

Uz tikšanos  „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2018”, kas sāksies jau vasarā!

Informācija sagatavota pēc publikācijas un plašāk var lasīt: https://lasamkoks.lv/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/2450-lielie-lasisanas-svetki-2017-noslegusies

Komentāri