Berries

Muzikāla izrāde ar un par Olgu Rajecku "OLGAS DIENA"

19.03.2013 | Agency
First_page_olgas_diena_ilustracija_-_copy

Svētdien, 24.aprīlī, pl.17.00 Ķekavas koncertzālē "Doles Tautas nams" viesosies Olga Rajecka ar muzikālu izrādi "Olgas diena"

Ja vien lietas spētu runāt un, ja Olgai Rajeckai būtu jāizvēlas piecpadsmit dārgumi no savas mantības, tad uz skatuves ar viedokli par saimnieci kāptu visa mūža garumā rakstītais dienasgrāmatu sējums, kāds atslēgu saišķis, tramvaja biļete, divas vāzes, dziedamās kurpes, lentīte no kāda kostīma, loga rūts, izkaltēts ābeļzieds, viena socioloģiskā pētījuma lapa, kāds pierobežas kultūras nams un, un, un…

Muzikālajā izrādē „OLGAS DIENA”  lietas ne tikai spēj runāt, bet kas būtiski - aprunāties. Varbūt tā ir vienīgā reize, lai izprastu gadiem klusēto un noklusēto, pateiktu nepateikto un ieraudzītu garām palaisto.

2012. gada pavasarī klajā nāca Olgas Rajeckas un viņas sena drauga – rakstnieka un dramaturga Kārļa Anitena romāns „Mana svētku diena”, kas septiņas nedēļas atradās Latvijas pārdotāko grāmatu sarakstā. Netradicionālais piegājiens, ietērpjot Olgas biogrāfiju detektīvromānā, mudināja abus grāmatas autorus radīt dramaturģisku darbu skatuvei. Tā radās šis stāsts par lietām, un tā radās šī muzikālā izrāde, kurā visiem zināmos hitus klavieru pavadījumā papildina dziesmas, kas radio nav skanējušas…

Muzikālajā uzvedumā piedalās Olga Rajecka, Kārlis Anitens un pianists Juris Kristons.

Biļetes: Ls 4,00-5,00, ar Drauga karti par Ls 1,00 lētāk var iegādāties Kultūras informācijas centrā "Liiba", "Biļešu paradīze" un Doles Tautas namā 1h pirms izrādes.

Tiem, kuri nevar sagaidīt SVĒT [ku] DIENU - iedvesmai, lai skan dziesma Svētku diena

 

Inga Biedriņa

28663696

Comments