Berries

Izrādes "Latgola.lv" turpinājums "Ontans i Zīmassvētki"

02.01.2013 | Agency
First_page_ontons_i_ziemassvetki-01

2013. gada 05.janvārī plkst. 13.00, koncertzālē Doles tautas nams - Rīgas ielā 26, Ķekavā viesosies Baltinavas dramatiskais kolektīvs „Palādas” ar sirsnīgās komēdijas „Ontons i Anne” 6. daļu "Ontons I Zīmassvātki".

Pēc Danskovītes (dramatiskā kolektīva režisores Anitas Ločmeles literārais pseidonīms) komēdijas „Ontons i Anne”, Latvijas Nacionālais teātris iestudējis populāro tautas komēdiju „Latgola.lv”. Tāpēc baltinavieši ar prieku viesosies Ķekavā un parādīs sesto no septiņām izrādes daļām, kuras iepatikās režisoram Valdim Lūriņam un viņš izrādi nolēma uzvest uz Nacionālā teātra skatuves. Tikai Latvijas Nacionālā teātra iestudētajā komēdijā „Latgola.lv” ir iekļautas pirmās trīs komēdijas „Ontons i Anne” daļas.

Šoreiz Ķekavā tiks izrādīta komēdijas „Ontons i Anne” 6. daļa „Ontans i Zīmassvātki”. Kādi ir Ontona Ziemassvētki? Annas vedekla vēlas sarīkot īstus Ziemassvētkus, ievērojot visas senču tradīcijas, lai mazbērni zinātu kā tie jāsvin. Ontons un Anne piekrīt. Taču pašā svētku vakarā seņču tradīcijās ielaužas mūsdienu realitāte, tomēr neskatoties uz to, svētki tiek nosvinēti godam. 

Izrādes valoda – latgaliešu.

Baltinavas dramatiskais kolektīvs „Palādas” (literārajā valodā „pūces”) savu darbību uzsāka 1999. gada novembrī, režisore Anita Ločmele.

Pēc pāris gadu mākslinieciskās darbības kolektīvam radās ideja uzrakstīt lugu Baltinavas izloksnē par pašiem baltinaviešiem. Anita Ločmele, aizslēpusies aiz pseidonīma Danskovīte, uzrakstīja lugas „Ontans i Anne" 1. daļu. Izrāde notika 2001.gada Lieldienās, un tā tika aizsāka latgalisko lugu tradīcija Baltinavā. Izrāde kļuva par seriālu, jo paši skatītāji pieprasīja turpinājumu un piedāvāja idejas, par ko vēl varētu rakstīt.

Amatierteātris „Palādas” ir piedalījies Latvijas amatirteātru skatēs „Gada izrāde", kur 2004.gadā saņēma gada labākās izrādes titulu.

2006. gadā kolektīvs saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas prēmiju par spilgtu devumu sava novada valodas mentalitātes popularizēšanā.

Biļetes: Ls 2,00, ar Drauga karti Ls 1,50 var iegādāties Kultūras informācijas centrā "Liiba" un Doles Tautas namā 1h pirms pasākuma.

Inga Biedriņa

Koncertu, pasākumu un sarīkojumu projektu vadītāja

28663696

 

 

Comments