Berries
← Atpakaļ uz sadaļu

Daugmales amatierteātris "Urga" pārstāv Ķekavu Latvijas amatierteātru festivālā "Kaudzēm smieklu"

01.07.2013 | Māris Belovs | teātris

Daugmales amatierteātris „Urga” ceļā uz Latvijas amatierteātru festivālu „Kaudzēm smieklu” Gulbenes novada Lejasciemā

Neskatoties uz karsto laiku, un spītējot vasaras svelmei, Daugmales amatierteātris „Urga” 2013.gada 15.jūnijā sēdās autobusā, lai piedalītos Gulbenes novada Lejasciemā notiekošajā Latvijas amatierteātru festivālā „Kaudzēm smieklu”. Latvijas amatierteātru festivāls noris jau vairākus gadus, un šogad, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda,  Lejasciema amatierteātra „Paradoks”, Lejasciemas kultūras nama, Lejasciema pagasta pārvaldes un Vidzemes plānošanas reģiona atbalstu, kā arī ar Gulbenes novada Domes un Gulbenes Kultūras centra atbalstu, noritēja Gulbenes novada Lejasciemā. Festivāla atklāšanā, 15.jūnijā, mūs mīļi sagaidīja Lejasciema kultūras nama direktore Rita, kura katram kolektīvam nozīmēja gidu, kurš pavadīja ar kolektīvu visu dienu. Mūsu kolektīvam veiksmīgi tika iedalīta Daina, kura visu dienu bija kopā ar mums, rādīja šoferim ceļu, izrādīja tuvāko apkārtni un gādāja par mūsu labsajūtu. Festivāla atklāšana sākās ar svinīgo visu amatierteātru kolektīvu svētku gājienu caur Lejasciemu, līdz Lejasciema estrādei, kur festivālu atklāja Lejasciema kultūras nama direktore Rita, Gulbenes novada Domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras teātra nozares vadītāja Dace Vilmane un režisors Valdis Lūriņš. Pēc svinīgajām uzrunām, mūs priecēja muzikāls priekšnesums Rīgas/Liepājas vokālās bērnu studijas „Tev un man” izpildījumā.

Pēc festivāla atklāšanās, kopā ar mūsu gidi Dainu, sēdāmies autobusā, lai dotos uz Beļavas kultūras namu, kur bija paredzēts izrādīt mūsu iestudējumu „Trīsarpus atraitnes”, autors Andris Niedzviedzis. Beļavas kultūras namā mūs laipni sagaidīja Lejasciema kultūras nama direktores palīgs Jānis, un vēlāk mums pievienojās arī Beļavas kultūras nama vadītāja. Spraigā gaisotnē, satraukušies, bet laimīgi, mēs nospēlējām izrādi plašai iedzīvotāju grupai, kura bija ieradusies baudīt teātra mākslu. Pēc izrādēs mēs visi devāmies uz Gulbenes centru, kur apmeklējām pārējo kolektīvu izrādes, lai varētu salīdzināt savu kolēģu veikumu un priecāties par citu amatierteātru veiksmi. Visas amatierteātru izrādes vērtēja barga, bet objektīva žūrija – režisors Valdis Lūriņš, dramaturgs Lauris Gundars, horeogrāfe un skatuves kustības pasniedzēja Rita Grīnfelde, kā arī teātra nozares vadītāja un Ozolnieku amatierteātra režisore Dace Vilmane. Pēc amatierteātru skates noslēguma, visi amatierteātru režisori tika aicināti uz svinīgo pieņemšanu pie Gulbenes novada Domes priekšsēdētāja Nikolaja Stepanova . Vakara noslēgumā devāmies apmeklēt muzikālo brīvdabas izrādi Vecgulbenes muižas parkā, kur mūs priecēja pūtēju orķestri un improvizācijas teātra izrāde „es par tumsu nebēdāju, es gaismas gavilēju”, kā arī ēnu teātris Spānijas režisora Viktora Gomesa iestudējumā.

Jau pašā nakts pilnbriedā, devāmies atpakaļ uz Gulbenes kultūras centru, lai izlocītu kājas mūzikas pavadījumā, mielotos ar organizatoru pagādātajām gardajām vakariņam – jēra cepeti, šķovētiem kāpostiem un soļanku, kā arī slavenajām Lizuma gotiņām.

Otrā rītā, mazliet noguruši, bet laimīgi apmeklējām Saulkrastu amatierteātra izrādi „Ar būdu uz baznīcu” , kuras laikā sākās spēcīgs ietus. Bet neskatoties uz lietusgāzēm, visi aktieri izspēlēja izrādi līdz galam, par ko saņēma neviltotas skatītāju gaviles un sajūsmu.

Festivāla noslēgumā Lejasciema kultūras namā tika pasniegtas piemiņas veltes no festivāla organizētājiem, kā arī nominācijas dalībniekiem. Jāsaka, ka izpelnījāmies „Dullākā kolektīva” nosaukumu, jo, neskatoties uz to, ka lielākā daļa dalībnieku atgriezās jau mājās pirmās dienas vakarā, daži no mums godam izturēja abas dienas,  un mājās devās ar satiksmes autobusu, lai izbaudītu godam amatierteātru festivālu, kopā būšanas prieku, parādītu savu veikumu un jūsmotu par kolēģu veikumu.

Kopumā abas dienas – 15.un 16.jūnijā festivālā piedalījās Saulkrastu amatierteātris, Dobeles amatierteātris, Tilžas amatierteātris, Vectilžas amatierteātris, Ogres tautas teātris, Valkas pilsētas teātris, Gulbenes tautas teātris, Rīgas domes IKSD TMKC „Ritums” teātra studija, Rokišku tautas teātris,  Ventspils teātris, Smiltenes tautas teātris, Lubānas amatierteātris, Rundāles amatierteātris un Grundzāles amatierteātris.

Noslēdzoties amatierteātru festivālam „Kaudzēm smieklu”, vienojāmies, ka nākamgad amatierteātru festivālu „Kaudzēm smieklu” organizē......neviens cits, kā Daugmales amatierteātris „Urga” un Ķekavas novada Kultūras aģentūra.

Noslēgumā gribas teikt vislielāko paldies Ķekavas novadaKultūras Aģentūrai, īpaši Artūram Ancānam un Mārtiņam Ansonskim par atbalstu dalībai festivālā, Lejasciema Kultūras nama direktorei par uzņemšanu un rīta kafiju, mūsu gidei Dainai par pacietību, žūrijai – Valdim Lūriņam, Laurim Gundaram, Ritai Grīnfeldei un Dacei Vilmanei par viņu darbu, un vislielākais paldies – Inetai Krastiņai par  festivāla organizēšanu un milzīgo darbu, Gulbenes novada pašvaldībai par  atbalstu un visiem mūsu kolēģiem no Latvijas amatierteātriem.

Uz tikšanos nākamgad!

Komentāri