Berries

PUĶU BĒRNI

23. februāris plkst. 20:00, Doles Tautas namā

First_page_puku_berni-02

Nemainīgi jau piekto gadu Estere sadarbībā ar Ingu un Draugiem satiekas februārī, lai pavadītu emocionāli piesātinātu vakaru labas mūzikas pavadībā, priecējot atnākušos klausītājus, kas ērti iekārtojušiem pie galdiņiem malko sulu vai vīnu. Šoreiz mēģinājums iejusties hipiju dzīvēs patiesuma un aizrautības fenomenā, kas atspoguļosies muzikālā izjūtu lidojumā “Puķu Bērni”. 

Protams, hipiju galvenās idejas tiešām var ietvert jau nobružātajos vārdos miers, mīlestība un brīvība. Brīvība jāsaprot gan kā iekšējā brīvība, gan centieni pēc ārējās brīvības. Brīvība nozīmēja atbrīvot sevi no visiem iepriekš pieņemtajiem un uzspiestajiem sabiedrības aizspriedumiem, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Tomēr šo brīvību ierobežoja tieksme pēc miera un mīlestības, ja tā nebūtu, tad hipiji varētu pārvērsties par vardarbīgu jauniešu pūli. Brīvība nozīmēja ar jaunu skatu raudzīties uz visām lietām un cilvēka atbildību par savu rīcību, ko daudzi hipiji, īpaši sākumā, neapzinājās. Daudzi ir atzinuši, ka tas nemaz nav tas vieglākais ceļš — BŪT BRĪVAM!

Pirmie hipiji PSRS un Latvijā parādījās 60. gadu beigās, tikai dažus gadus vēlāk nekā Rietumos. Ja Rietumos par “Mīlas vasaru” tiek dēvēta 1967. gada vasara, tad šeit Latvijā pirmais aktīvais hipiju vilnis ir 1968. gada vasarā. Laika nobīde nav pārāk liela, jo informācijas straume kļuva blīvāka un nebija vairs, iespējams, to pilnībā ierobežot. 70.gadu sākumā visā PSRS parādījās jau vairāki simti hipiju. Mūsu hipiji atļāvās ko tādu, kas pēc PSRS normām tika uzskatīts par noziegumu – masu akcijas un demonstrācijas...

Bet visu jau nevar uzrakstīt- labāk atnāc! 

Komentāri