Berries

Klasiskās mūzikas koncerts "Trio, Vivat!"

11. maijs plkst. 19:00, Doles Tautas namā, Ķekavā

koncerts, klasiskāmūzika

First_page_trio_internetam-01

Latvijas Nacionālās operas orķestra domubiedri mūzikā – flautiste Guna Paula, čelliste Diana Ozoliņa, klarnetists Mārtiņš Circenis kopā ar pianisti Agnesi Egliņu –vēlas piedāvāt klausītajiem jaunu, provokatīvu koncertprogrammu, kuras nosaukums ir  Trio, vivat!

Koncerta centrālo vietu ieņem divi apjomīgi skaņdarbi – Vīnes klasiķa Jozefa Haidna (Joseph Haydn) Trio D-dur flautai, čellam un klavierēm un mūsdienu klasiķa, somu komponista Magnusa Lindberga (Magnus Lindberg) Trio klarnetei, čellam un klavierēm.

Izaicinājums klausītājiem būs divi nelieli mūsdienu skaņu valodā komponēti trio flautai, klarnetei un klavierēm – Bruno Mantovani (Bruno Mantovani) L’ere de rien un Techno Parade, kuras autors ir Gijoms Konesons (Guillaume Connesson). Abi komponisti dzimuši 70-tajos gados Francijā.

Līdzīgi kā iepriekšējos mūsu kamermūzikas koncertos, arī šoreiz atskaņosim latviešu komponistu mūziku. Koncertu sāksim ar Pētera Plakiža asprātīgo skaņu glezniņu Veltījums Haidnam, kas ir trio flautai, čellam un klavierēm. Savukārt otrajā daļā skanēs Ērika Ešenvalda trio klarnetei, čellam un klavierēm  Atspulgi ūdenī. Klarnetistam šajā skaņdarbā jāspēlē arī okarīna (tas ir neliels pūšamais instruments, kas atgādina latviešu svilpavnieku).

Par koncerta programmu kopumā jāteic, ka, izņemot Veltījumu Haidnam un paša Jozefa Haidna sacerējumu, visi skaņdarbi tapuši 21.gadsimtā. Tā ir mūsdienu mūzika, kas domāta mūsdienu klausītājam. Mums pašiem tā šķiet ļoti interesanta, un tāda, ar kuru ir vērts iepazīstināt mūzikas mīļotājus. Galu galā, pirms 200 gadiem mūsdienu komponists taču bija arī Haidns!

Ar cieņu-

Guna Paula un Diana Ozoliņa

Komentāri