Berries

Ceļā uz Lielo Stāstu nakti

10. marts plkst. 16:00, Katlakalna Tautas namā

stāsti, Stāstīšanasdarbnīca, stāstīšanastradīcija-stāstniekuekspertsGuntisPakalns

First_page_st_stu_nakts-maza1

Ar diviem spožiem notikumiem 2019.gada 10.martā Katlakalna Tautas namā ieskandēsim šīgada Lielo Stāstu nakti. Vispirms plkst. 14.00 atvērsim Katlakalna 100 stāstu 1.burtnīcu, bet pēc tam, no plkst. 16.00 norisināsies stāstniecības meistarklase KĀ IZSTĀSTĪT TEIKU?

 Stāstīšanas pieredzē un zināšanās dalīsies Stāstnieku stāstnieks un arī zinātnieks, vairāku zinātnisku rakstu, pētījumu, krājumu un monogrāfiju autors, Latvijas folkloras krātuves pētnieks Guntis Pakalns. Tikpat dāsni praktiskajā stāstīšanā un pieredzē dalīsies Aelita Ramane, Pilsrundāles (Stāstu) biblotēkas vadītāja un arī stāstniece ar vairāku gadu stāžu.

 G.Pakalns zin vēstīt, ka izstāstīt patiesu stāstu, īstenu un reālu notikumu un teiku un/vai pasaku, - tas nebūt nav viens un tas pats. Katrs stāsta veids prasa savu pieeju, savu stāstīšanas un attieksmes izpausmi. Arī savu runas manieri.

 Svarīgi, ka šai Stāstniecības darbnīcā katrs, kurš vēlēsies varēs izstāstīt savu teiku un izmēģināt, kā tas ir – būt stāstniekam un kā paākt to, lai stāstījums ir ne tikai emocionāls un aizrautīgs, bet arī saprotams un uztverams. Tā būs darbnīca iesācēiem un meistarklase jau zinošākiem stāstniekiem – katrs te varēs atrast ko sev svarīgu un noderīgu.

 Savukārt pati IV Lielā stāstu nakts notiks pāris nedēļas vēlāk, sāksies 23.marta vakarā, un tas būs atkal cits stāsts. Tā notiek pateicoties Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstam, sadarbībā ar Tradicionālās kultūras, izglītības un amatniecības biedrību JUMALA, kā arī sadarbojoties ar Latvijas Folkloras biedrību kā informatīvo atbalstītāju un Latvijas Stāstnieku asociāciju.

 Ziņu sagatavoja

Gunta Saule,

IV Lielās Stāstu Nakts saziņa

Tālr.: 27811297, e-pasts – saulegunta@gmail.com

 

Tīmekļa vietnes

www.parkulturu.lv

http://kalnakopa.blogspot.com/

 

Sociālajos tīklos -

Facebook - @raamupe , @liela.stastu.nakts

Komentāri